O mnie


Hej! Mam na imię Michalina, nie Halina (ale wszystkie Halinki oczywiście pozdrawiam)!

Jeśli, tak jak ja, czujesz się osaczona ilością ubrań (z okropnym składem) w sklepach Internetowych, to dobrze trafiłaś!

Wyselekcjonowałam dla Ciebie ubrania, buty i dodatki z dobrym składem (i w dobrym guście). Co kryje się pod nazwą DOBRY SKŁAD? Za kryterium obrałam sobie przeważającą w składzie ilość materiałów naturalnych lub przyjaznych dla naszej skóry, takich jak: bawełna, wełna, len, tencel, lyocell, wiskoza (nie jest zła), skóra naturalna. Pominęłam wszystkie ubrania z poliestrem, akrylem czy skórą ekologiczną, bo uważam że nie są dobre ani dla naszej skóry, ani dla środowiska.

Materiały mogą mieć sztuczne domieszki (coraz rzadziej można znaleźć płaszcze wykonane ze 100% wełny, przeważnie mają jakąś domieszkę) i to jak najbardziej jest w porządku, ale jeśli masz wybór, kupuj te w 100% naturalne. Jeśli dana rzecz ma zdecydowanie powyżej 50% w składzie materiałów naturalnych, została przeze mnie wybrana. Póki co, nie doszukujmy się cetryfikowanych materiałów na tej stronie, bo takie giganty jak Mango czy Tommy Hilfiger nie informują skąd pochodzą ich materiały przy konkretnej rzeczy. Takie informacje podają małe marki, które mają świadomość ekologiczną, ale też dzięki temu ściągają do siebie ekologicznych freaków. Śledzę wiele forów dla projektantów i niestety te cetryfikowane materiały nie zawsze są dobrej jakości (kurczą się po praniu dość znacząco, kulkują się). Czy materiał jest dobrej jakości i zostanie z nami na dłużej, sprawdzi za nas pralka i suszarka. Niestety trzeba testować. Na swoim blogu często polecam ubrania, które przeszły test pralki. W ogóle coraz rzadziej spotykam się z ubraniami, które byłyby kiepskie pod względem jakości. Lata kupowania w sieciówkach nauczyły mnie co wybierać, a co omijać szerokim łukiem. Czasem wystarczy mi zdjęcie i już wiem z jakim materiałem mam do czynienia i co się z nim stanie po praniu.

Na tej stronie wyjątek stanowią ubrania sportowe, które wykonane są ze sztucznych materiałów, buty takie jak kalosze czy kurtki przeciwdeszczowe. Także wieczorowe sukienki z cekinami też zazwyczaj są wykonane ze sztucznych materiałów.

Strona ma na celu odsianie wszechobecnego poliestru, ale także uświadomienie, że za jakością idzie też cena.

Mam w planach zrobić sobie wyzwanie i znaleźć polskie marki, które oferują dobre jakościowo ubrania czy dodatki, ale też w zgodzie z trendami.

Ubrania, które znajdziesz na mojej stronie są dla wszystkich kobiet. Każda z nas ma inny styl. Dlatego znajdziesz tutaj ubrania eleganckie, sportowe i te w stylu boho. Dobierz takie, które pasują do Ciebie i Twojego stylu życia.

Ubrania, które mi się podobają, które sama kupiłabym i polecam, znajdziesz w zakładce MÓJ WYBÓR.

A ubrania, które w 100% spełniałyby moje wymagania… chyba uszyję je sobie sama (z małą pomocą szwalni i konstruktora). Ale nie wiem czy jestem gotowa na wprowadzanie kolejnych ubrań do obiegu i nie wiem czy jestem gotowa na ryzyko związane z poniesionymi kosztami.

Nie jestem ekologicznym freakiem. Uważam, że nie od razu Rzym zbudowano i małymi krokami dojdziemy do celu. W 90% wyeliminowałam sztuczne materiały ze swojej szafy, ale nie oznacza to, że od teraz będę nosiła buty ze skóry wykonanej z liści ananasa. Ale dopuszczam takie myśli do siebie, że jest to przyszłość. Tak jak Hermes chce produkować torebki ze skóry, wykonanej z grzybów. Ale wszystko powoli, w swoim czasie.

I jak każdy, mam swoje słabości. Kocham winylowe, błyszczące płaszcze, które wykonane są ze skóry ekologicznej. Wprowadzają taki twist do stylizacji. Ale przecież nikt nie jest idealny…

Mam nadzieję, że fajnie razem spędzimy czas. Jeśli kupisz coś kiedyś z mojego polecenia - oznacz mnie, chętnie to zobaczę. :)

P.S. Często udzielam się na story na Instagramie, zaobserwuj, jeśli jeszcze tego nie robisz. Jestem wesoła i nie gryzę!