Trend: kratka vichy (gingham)

Krata chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jesienią i zimą modna była duża, wyrazista krata, a furorę robiły wełniane kurtki koszulowe, które mogliśmy znaleźć w każdej popularnej sieciówce, jak Mango, Zara czy H&M. Wiosną i latem będziemy nosić kratę przede wszystkim w kolorach pastelowych (ale granat, czerń i czerwień - jak co roku, te kolory też będą modne). Mała, drobna kratka (vichy, zwana inaczej gingham) będzie pojawiać się na sukienkach, bluzkach czy swetrach, a także na... torebkach. Z tym motywem, z łatwością stworzymy świeże, dziewczęce, letnie stylizacje. 

Na co zdecydować się, jeśli masz zamiar wprowadzić do swojej garderoby wzór kratki? Możesz zacząć spokojnie, od dodatku w postaci torebki. Jeśli nie chcesz przesadzić, zestaw ją z monochromatyczną stylizacją, najprościej: z jeansami i marynarką. Ja poszłabym o krok dalej i postawiłabym na cały komplet składający się ze spódnicy, topu i swetra. Taki zestaw kupisz w Mango. Możesz nosić wszystko razem i każdą rzecz osobno, połączoną z różnymi częściami garderoby w różnych kolorach. Wzór pastelowej kraty dobrze będzie wyglądać zestawiony z gładkimi ubraniami w neutralnych kolorach. Nie bój się łączyć różnych kolorów pastelowych razem. Zwiewne, romantyczne bluzki można przełamać skórzanymi lub jeansowymi spodniami/spódnicami. 
Ubrania we wzór kratki vichy (gingham), przepięknie wyglądają w typowo letnich stylizacjach, połączone z wiklinowymi koszykami.

Zobacz inspiracje, które znalazłam dla Ciebie na Instagramie: